karantina

KARANTİNA GÜNLERİNDE YAPILACAK EN VERİMLİ AKTİVİTELER

Normalde olsa size hadi çıkın ve yeni yerler keşfedin derdim ama şuan sosyal uzaklaşma nedeniyle karantina günlerini sevin ve verimli geçirin demek istiyorum.

Biliyorum hepimiz için çok zor, kafelerde sosyalleşen bir nesil olarak evde oturmak çok zor geliyor.Ama şuan kimseye zarar vermemek için evde olmamız ve insanlarla minimum temas içinde olmamız gerekli.

Bu karantina günlerinde evde nasıl verimli vakit geçiririz şimdi size bu konu hakkında önerilerde bulunacağım.Umarım işinize yarar.

1- PROGRAM YAPIN

http://mervezana.com/

Her gün kalkıp suyunuzu içerken gün içi yapmanız gereken şeylere karar verip, bir program haline getirmeniz beyninizin o işleri görsel olarak algılayıp gerçekleştirmesini kolaylaştırır.

2- ÇALIŞIN

http://mervezana.com/

Unutmamalıyız ki bu bir tatil değil o sebepten günlük rutinimizi şuan ki karantina durumuna göre revizyon etmeliyiz.

Eğer artık home-ofis çalışıyorsanız günlük rutininizdeki gibi uyanıp güne başlamanız vücudunuzun ritmini bozmanızı önler.Normalde ofiste nasıl çalışıyorsanız o disiplinle ev içerisinde de çalışmanız mümkün.

Bunun yanında kendinizi geliştirmek,ruhunuzu beslemek için çalışın.Bugüne kadar araştırmak için vakit bulamadığınız her şeyi araştırın,okuyun ve izleyin.

3- ONLINE EĞİTİMLERE KATILIN

http://mervezana.com/

Cambly, edX, Future Learn, Coursera, Udemy… İnternette online olarak katılabileceğiniz yüzlerce dersi içinde barındıran sayısız websitesi var;online site kurmaktan fotoğrafçılığa,fotoğrafçılıktan pilates öğrenmeye kadar aklınıza gelebilecek her konuda kendinizi geliştirmek için bu sitelere göz atmanızı öneririm.

4- MEDİTASYON YAPIN

http://mervezana.com/

Sağlıklı olmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde meditasyon yapmak: stresi azaltır,kaliteli bir uyku almanızı sağlar. Endişeli,stresli olduğumuz şu zamanlarda meditasyon, fiziksel faydası olduğu kadar zihinsel olarak da dengede olmamızı destekler. Sadece meditasyon ile kalmayıp yoga ile kaslarınızı da minik egzersizler yaptırabilirsiniz.

5- BLOG OKUYUN

http://mervezana.com/

Evde otururken de keşifler yapabiliriz yeni insanlarla tanışıp,yeni mekanlar keşfedip,farklı insanların dünyasına sızabiliriz.Bunun en tatlı yolu bence blog okumak.

Benim size tavsiyelerim şunlar olabilir:

6- FİLM ve DİZİ İZLEYİN

http://mervezana.com/

Epeydir vakit ayıramadığınız film ve dizilere göz atma vakti geldi.Patlamış mısırınızı hazırlayıp, bunca stresi biraz geride bırakıp beyninizi boşaltabilirsiniz.

7- KİTAP OKUYUN

http://mervezana.com/

Karantina günlerinin en huzur verici aktivitesi bence.Uzun süredir okumaya fırsat olmayan romanlar sizi bekler.Rahatlamak,kafanızı boşaltmak için harika aktivite.

8- PUZZLE YAPIN

http://mervezana.com/

Karantina günlerinin resmen bağımlılık yapan aktivitesi, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

9- YEPYENİ TARİFLER DENEYİN

http://mervezana.com/

Uzun zamandır kendinize vakit ayırıp yeni tarifler deneyemiyorsanız işte o zaman size yaratıldı.Evinizin aşçısı olmak için geç değil haydi kendinizi mutlu edin.

10- SANAL MÜZELERİ GEZİN

http://mervezana.com/

Gittiğiniz ya da gitmeye bir türlü zaman ve para ayıramadığınız müzelerin online olarak hizmet verdiğini biliyor muydunuz? Artık evden kültür turları yapabilirsiniz.

Hemen listeyi şuraya bırakıyorum bence bakmalısınız (tıklamanız yeterli):

12- PODCAST DİNLEYİN

http://mervezana.com/

Modern radyo programı diyebileceğimiz Podcastler yeni keşif alanım çok hoş şeyler var.Benim gibi radyo programları dinlemeyi seven biriyseniz bu ses kayıtları sizi çok eğlendiricek.

Önerilerim:

11- EV DEKORASYONUNU DEĞİŞTİRİN

http://mervezana.com/

Evinizde değiştirmek istediğiniz şeyler varsa ya da kendiniz bir şeyler üretmek istiyorsanız bence ev bunun için artık çok uygun.Bu ister gardrobunuzu,kitaplığınızı düzenlemek olsun, ister ev için yeni şeyler yaratmak olsun.

İsterseniz eski eşyaları değerlendirirsiniz,isterseniz boyarsınız,isterseniz örersiniz…gibi birçok olasılık mümkün.Bunlara kafa yormak için mükemmel zaman.

7 thoughts on “KARANTİNA GÜNLERİNDE YAPILACAK EN VERİMLİ AKTİVİTELER”

  1. Geri bildirim: SON ZAMANLARDA İZLEDİĞİM EN EĞLENCELİ 3 "Çizgi Dizi" |

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir